Afër 50 mijë të infektuar nga fillimi i pandemisë/Maqedonia e Veriut sot me 977 të infektuar dhe 31 të vdekur nga Kovid19.

Në 24 orët e fundit, u kryen 2930 teste dhe 977 raste të reja të kovid-19 u regjistruan në:

-Shkup 503
-Kumanovo 55
-Deber 1
-Stip 14
-Prilep 45
-Tetovo 40
-Struga 32
-Veles 29
-Bitola 67
-Orid 40
-Kavadarci 15
-Gostivar 22
-Gevgelija 10
-Strumica 11
-Kriva Palanka 12
-Radovish 6
-Krushevo 4
-Kochani 3
-Probishtip 3
-Demir Hisar 4
-Berovo 1
-Valandovo 1
-Vinica 5
-Delçevo 3
-Sveti Nikole 13
-Kërçovë 14
-Rishërimi 2
-Negotino 22

31 persona vdiqën, shtatë pacientë nga Shkupi (74, 78, 82, 51, 38, 60 dhe 64), dy nga Kumanova (76 dhe 67), një nga Dibra (71), dy nga Shtipi (62 dhe 67), dy nga Prilep (78 dhe 78), dy nga Tetova (72 dhe 76), dy nga Velesi (78 dhe 78), katër pacientë nga Manastiri (71, 87, 44 dhe 67), tre nga Ohri (65, 78 dhe 78) ), një pacient nga Kavadarci (72g), një nga Gjevgjeli (56g), tre nga Kërçova (47, 68 dhe 53g) dhe një pacient nga Negotina (74g).

Sot, Instituti i Shëndetit Publik regjistron 843 pacientë të kuruar nga:

-Shkup 279
-Kumanovo 43
-Dear 6
-Stip 42
-Prilep 32
-Tetovo 79
-Veles 35
-Bitola 65
-Oride 1
-Kavadarci 15
-Gostivar 49
-Gevgelija 14
-Strumica 39
-Kriva Palanka 6
-Radovish 12
-Kochani 25
-Probishtip 13
-Demir Hisar 6
-Berovo 6
-Valandovo 5
-Kratovo 10
-Sveti Nikole 3
-Kërçovë 36
-Rishërimi 10
-Negotino.11

Deri më tani, një total prej 296,802 testeve të Covid-19 janë kryer në vend.

Numri i përgjithshëm i të diagnostikuara në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 48613, numri i pacientëve të rikuperuar është 28646, numri i vdekjeve është 1376, dhe numri i rasteve aktive është 18591.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

79 thoughts on “Afër 50 mijë të infektuar nga fillimi i pandemisë/Maqedonia e Veriut sot me 977 të infektuar dhe 31 të vdekur nga Kovid19.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *