Bekteshi: 826 milion denarë në buxhetin për 2021 janë paraparë për paga dhe shpenzime kapitale

Në bazë të buxhetit të miratuar nga Ministria e Ekonomisë për vitin 2021, janë paraparë 826 milion denarë, nga të cilat, siç thotë ministri Kreshnik Bekteshi, 130 milion denarë janë paraparë për paga dhe shtesa të punëtorëve, 167 milion denarë janë të destinuara për shpenzime kapitale. dhe 190 për subvencione.

Gjithashtu, Ministri në konferencën e sotme për shtyp theksoi se është planifikuar të zbatohen të gjitha programet dhe masat e Ministrisë për të cilat sigurohet mbulim në disa fusha.

Gjegjësisht, 47 milion denarë janë ndarë për programin e efiçiencës së energjisë, 13 milion për subvencione për ndërmarrjet private, 50 milion për mbështetjen e ndërmarrjes, 13 milion për subvencionet për instalimin e një pajisje me gaz LPG ose një lloj tjetër të karburantit alternativ në automjete, 140 milion për ndërtimin e rrjetit të gazsjellësit dhe mbështetja për turizmin e brendshëm do të vazhdojë. lokalno/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

One thought on “Bekteshi: 826 milion denarë në buxhetin për 2021 janë paraparë për paga dhe shpenzime kapitale

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *