Bitcoin me rekord të ri, tejkaloi 18,000 dollarë

Bitcoin theu nivelin e 18,000 dollarëve sot, duke arritur një rekord të ri të lartë këtë vit.

Kërkesa po rritet, dhe kjo ndikohet nga perceptimi i kësaj kriptomonedhe si mbrojtje ndaj inflacionit dhe pritjes që ajo të pranohet gjerësisht si mjet pagese.

Monedha kryesore dixhitale në botë sipas të dhënave më të fundit është rritur me tre për qind, në 18,175 dollarë, që është niveli i saj më i lartë që nga dhjetori 2017, raporton Reuters.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

118 thoughts on “Bitcoin me rekord të ri, tejkaloi 18,000 dollarë

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *