Maqedonia e Veriut/ 1406 të infektuar dhe 21 vdekje, vazhdon numri i lartë

Në 24 orët e fundit, u kryen 3398 teste dhe 1406 raste të reja të kovid-19 u regjistruan në:

-Shkup 627
-Kumanovo 73
-Deber 1
-Stip 37
-Prilep 98
-Tetovo 72
-Struga 17
-Veles 55
-Bitola 51
-Orid 57
-Kavadarci 40
-Gostivar 84
-Gevgelija 11
-Strumica 30
-Kriva Palanka 10
-Radovish 9
-Krushevo 8
-Kochani 34
-Probishtip 4
-Demir Hisar 2
-Pehçevë 1
-Berovo 2
-Valandovo 8
-Vinica 20
-Delçevo 6
-Kratovo 2
-Sveti Nikole 11
-Kërçovë 10
-Risen 13
-Negotino 11

21 persona vdiqën, gjashtë pacientë nga Shkupi (77, 64, 74, 81, 73 dhe 74g), tre nga Shtipi (84, 70 dhe 62g), tre nga Prilep (51, 40 dhe 55g), një pacient nga Struga ( 64 vjeç), katër nga Manastiri (77, 77, 79 dhe 74 vjeç), një nga Gostivari (72 vjet), një nga Radovish (70 vjeç), një nga Makedonski Brod (66 vjeç) dhe një pacient nga Berova (85 vjeç). Të gjithë pacientët vdiqën në spital.

Sot, Instituti i Shëndetit Publik regjistron 937 pacientë të rikuperuar nga:

-Shkup 398
-Kumanovo 50
-Dear 8
-Stip 21
-Prilep 28
-Tetovo 41
-Struga 18
-Veles 38
-Bitola 28
-Orid 44
-Kavadarci 29
-Gostivar 23
-Gevgelija 12
-Strumica 59
-Kriva Palanka 8
-Radovish 9
-Krushevo 2
-Kochani 19
-Probishtip 8
-Demir Hisar 6
-Pehçevë 1
-Berovo 4
-Valandovo 9
-Vinica 8
-Delçevo 17
-Kratovo 2
-Sveti Nikole 15
-Kërçovë 18
-Rishirimi 4
-Negotino 10

Deri më tani, në vend janë kryer gjithsej 300.200 teste Covid-19.

Numri i përgjithshëm i të diagnostikuara në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 50015, numri i pacientëve të rikuperuar është 29583, numri i vdekjeve është 1397 dhe numri i rasteve aktive është 19035.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

169 thoughts on “Maqedonia e Veriut/ 1406 të infektuar dhe 21 vdekje, vazhdon numri i lartë

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *