Shilegov: Paga e zjarrfikësve do të rritet me 20%

Është gjetur zgjidhje e përkohshme për zjarrfikësit e Shkupit. Kreu I Shkupit, Petre Shilegov tha se është arritur një marrëveshje me sindikatat e zjarrfikësve duke ndryshuar rregulloren e pagave. Sipas Shilegovit, paga bazë e zjarrfikësve do të rritet me 20%, në përputhje me kërkesat e zjarrfikësve dhe vendimet e gjykatës. Me miratimin e ndryshimeve në rregullore, paga bazë e zjarrfikësve duhet të rritet nga muaji tjetër, dhe kjo zgjidhje e përkohshme do të jetë e vlefshme deri në momentin që në Parlament të miratohet zgjidhja ligjore që do të rregullojë këto çështje në planin afatgjatë. Als/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

3 thoughts on “Shilegov: Paga e zjarrfikësve do të rritet me 20%

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *