u.d. Shaqir Fetahu u zgjodh njeriu i parë i BFI-së

Sot është një ditë e shkëlqyeshme për të gjithë myslimanët në Republikën e Maqedonisë së Veriut, sot BFI fitoi, sot ne të gjithë fituam, njerëzoren dhe konstruktivën. “Që nga sot, ne kemi besim dhe përgjegjësi të madhe për të përfaqësuar Islamin në frymën e tij origjinale dhe tradicionale,” tha Shaqir Fetahu, kryetari i sapo zgjedhur i BFI-së

“Rruga jonë do të jetë dija, transparenca dhe puna e palodhshme në shërbim të besimtarëve dhe qytetarëve. “Do të jetë BFI që do t’i përgjigjet me mençuri të gjitha sfidave që sjell koha”, shtoi Fetahu. als/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

3 thoughts on “u.d. Shaqir Fetahu u zgjodh njeriu i parë i BFI-së

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *