26 vdekje dhe 1198 të infektuar nga Kovid19 në Maqedoni

1198 të infektuar me korona virus janë regjistruar brenda 24 orëve informon ministria e Shëndetësisë nga gjithsej 3081 teste të realizuara. Në Institutin për Shëndet Publik janë regjistruar 621 pacientë të shëruar, ndërsa betejën me koronavirus e kanë humbur 26 pacientë.Viktimat janë nga Shkupi, Kumanova, Shtipi, Prilepi, Tetova, Struga, Velesi,Manastiri, Ohri dhe nga Gostivari.

Sipas të dhënave të fundit të ministrisë së Shëndetësisë, në vendin tonë janë 19586 raste aktive.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

90 thoughts on “26 vdekje dhe 1198 të infektuar nga Kovid19 në Maqedoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *