COVID19/ Rekord vdekjesh në Shqipëri! 836 raste të reja infektimesh

Sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë, gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën 15 persona ndërsa janë infektuar 836 qytetarë.

Rastet pozitive të konfirmuara në 24 orët e fundit janë identifikuar në këto bashki:

560 raste në Tiranë, 31 raste në Fier dhe Elbasan, 30 raste në Vlorë,

28 raste në Durrës, 24 raste në Kurbin, 21 raste në Shkodër, 16 raste në Kurjë,

15 raste në Pogradec, 14 raste në Mirditë, 10 raste në Kuçovë,

9 raste në Gramsh, 8 raste në Malsi e Madhe, 7 raste në Pukë,

5 raste në Lushnje dhe Kolonjën, 4 raste në Korçë, Sarandë,

3 Devoll dhe Gjirkastër, 2 raste në Mallakastër, Mat dhe Dibër,

1 rast në Tepelenë, 1 rast në Peqin.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

13 thoughts on “COVID19/ Rekord vdekjesh në Shqipëri! 836 raste të reja infektimesh

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *