Komuna Kütahya donacion 10.000 euro komunës Gostivarit. Taravari: Ndihma në kohën e duhur

Komuna e Gostivarit ka pranuar një donacion prej 10.000 maskave nga Komuna mike Kütahya nga Republika e Turqisë. Kjo komunë me të cilën kemi edhe binjakëzim shprehu vetë vullnetin për këtë donacion dhe unë i jam shumë mirënjohës.

Ky donacioni shumë i nevojshëm në këtë kohë pandemie, ditëve në vijim do ti shpërndahet qytetarëve dhe esnafit te Gostivarit me rrethinë u shpreh kreu i Gostivarit, Taravari.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

One thought on “Komuna Kütahya donacion 10.000 euro komunës Gostivarit. Taravari: Ndihma në kohën e duhur

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *