Maqedonia e Veriut me bilanc të ri negativ: Sot të infektuar 1182 dhe 25 humbje nga koronavirusi

 

Në 24 orët e fundit, u kryen 3109 teste dhe 1182 raste të reja të kovid-19 u regjistruan në:
-Shkup 544
-Kumanovo 48
-Stip 31
-Prilep 50
-Tetovo 75
-Struga 27
-Veles 41
-Bitola 28
-Orri 38
-Kavadarci 30
-Gostivar 66
-Gevgelija 17
-Strumica 22
-Kriva Palanka 8
-Radovish 8
-Krushevo 7
-Kochani 13
-Probishtip 9
-Demir Hisar 3
-Anija Maqedonase 6
-Berovo 4
-Valandovo 12
-Vinica 8
-Delçevo 4
-Sveti Nikole 6
-Kërçovë 55
-Rishirimi 4
-Negotino 18

25 njerëz vdiqën, gjashtë pacientë nga Shkupi (84, 77, 78, 83, 60 dhe 59g), katër nga Kumanova (70, 61, 66 dhe 77g), një nga Shtipi (72g), tre pacientë nga Prilep (45, 75 dhe 71g), tre nga Tetova (58, 76 dhe 59g), dy nga Velesi (71 dhe 88g), një nga Manastiri (54g), një nga Kavadarci (66g), dy pacientë nga Gostivari (67 dhe 67g), një nga Strumica (71) dhe një pacient nga Krushevo (86).

Sot, Instituti i Shëndetit Publik regjistron 707 pacientë të kuruar nga:
-Shkup 375
-Kumanovo 33
-Stip 22
-Prilep 46
-Tetovo 53
-Veles 29
-Bitola 3
-Oridi 2
-Kavadarci 17
-Gostivar 21
-Gevgelija 18
-Strumica 15
-Kriva Palanka 1
-Radovish 3
-Krushevo 2
-Kochani 20
-Probishtip 3
-Demir Hisar 3
-Pehçevë 4
-Berovo 3
-Valandovo 2
-Delçevo 3
-Kratovo 3
-Sveti Nikole 9
-Negotino 17

Deri më tani, një total prej 309,590 teste të Covid-19 janë kryer në vend.

Numri i përgjithshëm i të diagnostikuara në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 53631, numri i pacientëve të rikuperuar është 31659, numri i vdekjeve është 1487 dhe numri i rasteve aktive është 20485.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

270 thoughts on “Maqedonia e Veriut me bilanc të ri negativ: Sot të infektuar 1182 dhe 25 humbje nga koronavirusi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *