Markoviq: Zgjidhja e mosmarrëveshjes me Bullgarinë, gjatë kryesimit slloven me BE-në

Bullgaria ka ndërtuar istikame të fuqishme nga të cilat tash vështirë dilet. Më shumë mundësi do të jepja gjatë kryesimit të Sllovenisë sesa gjatë kryesimit të Portugalisë ku do të ketë kohë që të arrihet zgjidhje për këtë problem”, tha Markoviç.

Kujtojmë se kryesimi gjashtëmujor gjerman me Unionin filloi më 1 korrik dhe përfundon në janar. Pastaj, Portugalia bëhet kryesiese e pas kësaj, më saktë në periudhën nga qershori deri në dhjetor 2021, Unioni do të kryesohet nga Sllovenia. Als/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

6 thoughts on “Markoviq: Zgjidhja e mosmarrëveshjes me Bullgarinë, gjatë kryesimit slloven me BE-në

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *