Pas Siniçanit dhe Piroku me ujë të pijshëm

Menjëherë dy javë pas ujësjellësit të vendbanimit Siniçan edhe punimet e ujësjellësit të vendbanimit Pirok përfunduan me sukses. Tashmë dhe ky vendbanim u furnizua me ujë për pije. Ndjehem plotësisht i lumtur nga fakti që banorët e këtij vendbanimi prej sot do të kenë të plotësuar kushtin më elementar për jetes, poashtu i lumtur se dalëngadalë po ia arrijmë aty ku duhet, të furnizojmë të gjitha vendbanimet tona me ujë për pije, kjo është detyrë e jona shkruan kreu i komunës Xhemaili

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

60 thoughts on “Pas Siniçanit dhe Piroku me ujë të pijshëm

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *