Ambasadorja e SHBA-ve, Bërns uron shqiptarët për Ditën e Alfabetit

Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të vazhdojnë të mbështesin diversitetin kulturor dhe historik të Maqedonisë së Veriut, si bazë e fortë për progres të ri të vendit. Ky ishte urimi i ambasadores amerikane në Shkup, Kejt Meri Bërns për ditën e Alfabetit Shqip. Ajo në fjalimin e saj në Institutin e Trashëgimisë Kulturore dhe Shpirtërore në kuadër të aktiviteteve për festat e nëntorit tha se zhvillimet historike në vend duhet parë si element konstruktiv dhe jo burim i ndarjeve dhe mospajtimeve. Als/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

161 thoughts on “Ambasadorja e SHBA-ve, Bërns uron shqiptarët për Ditën e Alfabetit

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *