MPB: Sanksionohen 190 vozitës në Shkup

Ministria për Punë të Brendshme gjatë ditës së djeshme (22.11.2020) ka vazhduar me kontrollet e shtuara në trafik. Vetëm në territorin e qytetit të Shkupit ka shqiptuar gjithsejtë 190 gjoba, prej të cilave 34 për ngasje të automjetit pa patentë shoferi, 25 për makina të paregjistruara dhe teknikisht të parregullta, 10 për ngasje të makinës nën ndikim të alkoolit, 35 për parkim të parregullt dhe 20 gjoba për mosmbajtje të maskës mbrojtëse.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

43 thoughts on “MPB: Sanksionohen 190 vozitës në Shkup

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *