Opozita vazhdon të kundërshtojë votimin online në parlament

Koordinatorët e grupeve parlamentare të partive të opozitës nuk morën pjesë në takimin e rregullt me ​​Kryetarin e Kuvendit Talat Xhaferi këtë mëngjes, dhe arsyeja për këtë, siç deklarojnë ata, është, ndër të tjera, Projekt-Ndryshimet në Rregulloren e Kuvendit pa marrëveshje me opozitën. Pjesëmarrja e deputetëve të opozitës në takimet koordinuese dhe seancat plenare është gjithashtu në diskutim.

Propozimi për të ndryshuar Rregulloren e Punës së Asamblesë, me procedurë të përmbledhur, e cila parashikon përfshirjen e deputetëve në distancë me Covid-19 dhe në vetë-izolim në punën e Parlamentit dhe organeve të punës, është vendosur në rendin e ditës të seancës që njeriu i parë i legjislaturës Talat Xhaferi e planifikoi atë të enjten, 26 nëntor. alsat/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

136 thoughts on “Opozita vazhdon të kundërshtojë votimin online në parlament

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *