Ali Ahmeti zbuloi se Maqedonia e Veriut dhe Bullgaria kanë shkëmbyen oferta dhe dokumente. Optimist për zgjidhje të problemit

Udhëheqësi i BDI-së Ali Ahmeti, mbrëmë në emisionin “Klik Plus” në TV 21, tha se ofertat dhe dokumentet janë shkëmbyer me Bullgarinë, të cilat ai beson se nuk është koha për t’u ndarë me publikun dhe shtoi se ne duhet të tregojmë unitet.

– Mendoj se nuk është koha për të ndarë me publikun për ofertat ose dokumentet e fundit që janë shkëmbyer. “Ne do të presim të shohim reagimin nga Bullgaria,” tha Ahmeti, duke shprehur shpresën se do të kishte lajme të mira nga Sofja deri në fund të vitit.

Kreu i BDI-së theksoi se ky është një moment i rëndësishëm për të demonstruar unitetin në zgjidhjen e kësaj mosmarrëveshjeje.

– Është një moment shumë i rëndësishëm t’u demonstrojmë të gjithë qytetarëve, posaçërisht bashkatdhetarëve tanë maqedonas, se ne ndajmë të mirat dhe të këqijat dhe se do të qëndrojmë krah për krah së bashku në zgjidhjen e kësaj mosmarrëveshjeje, tha udhëheqësi i BDI-së.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *