Arrihet marrëveshja, 6 mijë denarë në ditë për pacientët me Kovid-19 që do të kurohen në spitalet private

Fondi Shëndetësor i Republikës së Maqedonisë dhe Spitalet private kanë arritur marrëveshje, sipas së cilës qeveria obligohet që Spitaleve private t’ju paguaj nga 6 mijë denarë në dit për kurim të pacientëve me virusin korona. Kjo është marrëveshja që kanë arritur Fondi Shëndetësor me pronaret e dy spitaleve private ne vend.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

9 thoughts on “Arrihet marrëveshja, 6 mijë denarë në ditë për pacientët me Kovid-19 që do të kurohen në spitalet private

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *