Bilanci i COVID-19 në Kosovë: 12 mijë e 618 raste aktive

Që nga fillimi i pandemisë e deri tani 926 persona me COVID-19 kanë humbur jetën.

Ndërsa numri i rasteve aktive me COVID-19 është 12 mijë e 618 raste.

I lartë mbetet edhe numri i personave që janë shëruar nga ky virus, ku numri i përgjithshëm ka arritur në 21 mijë e 396 pacientë të shëruar.

IKSHPK njoftoi se gjatë 24 orëve të fundit nga janë testuar gjithsej 1 mijë e 542 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 645 raste pozitive.

Po ashtu gjatë 24 orëve të fundit 12 pacientë kanë humbur jetën teksa janë shëruar 177 persona.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

5 thoughts on “Bilanci i COVID-19 në Kosovë: 12 mijë e 618 raste aktive

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *