Kroaci, 47 të vdekur dhe 2323 raste të reja me COVID-19

Përveç të infektuarve në Kroaci janë regjistruar edhe 47 viktima, pacientë të cilët humbën betejën me COVID-19.

Gjithsej 2093 njerëz janë në spitale dhe 244 në aparate për frymëmarrje.

8944 njerëz u testuan, raportojnë mediat kroate.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *