Vetëm të vaksinuarit mund të hipin në aeroplan: Një realitet i ri për udhëtarët ndërkombëtarë

Kreu i linjës ajrore Australiane “Quantas” tha se kompania planifikon të vendosë kushtin për udhëtime në fluturimet ndërkombëtare është vaksinimi i detyrueshëm i udhëtarëve dhe parashikon një politikë të ngjashme që do të miratohet në të gjithë botën.

Në një intervistë televizive me programin Australian të lajmeve The Current Affair, Alan Joyce shpjegoi se kjo gjendje mund të mos jetë e nevojshme për fluturimet e brendshme, por është e nevojshme për fluturimet ndërkombëtare.

“Ne jemi duke konsideruar ndryshimin e termave dhe kushteve për të kërkuar që udhëtarët ndërkombëtarë të vaksinohen para se të udhëtojnë me ajër. “Vaksinimi i detyrueshëm ka të ngjarë të bëhet një realitet i ri për udhëtarët ndërkombëtarë nëpër botë.”

Joyce kishte paralajmëruar më parë se udhëtimet ajrore nuk do të ktheheshin në nivelet para-pandemike derisa vaksina e koronavirusit të bëhej gjerësisht e disponueshme. lokalnomk/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

39 thoughts on “Vetëm të vaksinuarit mund të hipin në aeroplan: Një realitet i ri për udhëtarët ndërkombëtarë

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *