VMRO-DPMNE: Cfarë marrëveshje dhe oferte i ka dhënë Zaev Sofjes?

Çfarë oferte për një marrëveshje të re i dha Zaev Sofjes këto ditë dhe ku ai e premtoi atë në programin zgjedhor para zgjedhjeve, a është një ndryshim i ri i Kushtetutës, reagoi VMRO-DPMNE pas paraqitjes së djeshme në televizion të liderit të BDI-së Ali Ahmeti, në të cilën ai përmendi që të dy vendet shkëmbyen oferta dhe dokumente.

“Meqenëse ka padyshim bisedime sekrete me Bullgarinë, pa detaje rreth marrëveshjes së re që po ofrohet, ne e pyesim Zoran Zaev në cilën pjesë të programit të LSDM para zgjedhjeve ai premtoi një marrëveshje të re me Bullgarinë dhe kur pretendimi i tij se marrëveshja e arritur më parë ishte më e mira që mund të për të arritur duke e përshkruar atë si një sukses të madh. Nga kush e ka marrë lejen për të negociuar dhe kryer biseda sekrete dhe a nuk janë në interes interesat e biznesit privat të Zaevit me një bankë dhe dy biznese të tjera fitimprurëse? “A ofron Заев ndryshim të Kushtetutës?”

thonë nga VMRO-DPMNE.
Ahmeti dje shprehu shpresë se deri në fund të vitit do të ketë një lajm të mirë nga Sofja në lidhje me mosmarrëveshjen me Maqedoninë Veriore dhe tha se është çështje kohe për të kapërcyer keqkuptimet midis dy vendeve.

“Unë nuk mendoj se është koha për të ndarë me publikun ofertat ose dokumentet e fundit të shkëmbyera, ne do të presim të shohim reagimin nga Bullgaria.”

tha Ahmeti transmeton 360 shkallë/

mkalb/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *