Edhe këtë muaj pensionet do të paguhen më herët

Në seancën e djeshme, Qeveria shqyrtoi dhe miratoi Informacionin për pagimin e pensioneve për Nëntorin 2020 dhe udhëzoi Fondin e Sigurimit të Pensionit dhe Aftësisë së Kufizuar të Maqedonisë Veriore që të paraqesë të dhëna pensioni në bankat komerciale jo më vonë se 25 nëntor, 2020 dhe në bankat tregtare Ata këshillohen të sigurojnë që pensionistët mund të disponojnë me pensionet e nëntorit përmes rrjetit ATM dhe rrjetit tregtar nga 26.11.2020

Bankat tregtare përmes degëve dhe degëve të bankave do të sigurojnë pagesa me para të gatshme të pensioneve për klientët që nuk përdorin karta, në katër grupe sipas orarit të mëposhtëm të përbërë sipas shumës së pensionit:

Për pensionet deri në 11,000 denarë, pagesa të bëhet më 26.11.2020 (e enjte);
Për pensionet në vlerë prej 11,001-14,000 denarë, pagesa duhet të bëhet më 27.11.2020 (e Premte);
Për pensionet në vlerë prej 14,001-18,000 denarë, pagesa duhet të bëhet më 30.11.2020 (e hënë), dhe
Për pensionet në vlerë prej mbi 18,001 denarë, pagesa duhet të bëhet më 01.12.2020 (e martë).

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *