Infermieret, kontrata e të cilave ka skaduar për një periudhë të caktuar kohe, kthehen në punë që nga sot

Fondi Shëndetësor vendosi dje pasdite që do të ketë një buxhet për këtë qëllim për Qendrën Shëndetësore – Shkup
Dyzet infermierët të cilët u punësuan për një periudhë të përkohshme në Qendrën Shëndetësore – Shkup, dhe kontrata e punës e të cilëve skadoi më 31 tetor, po kthehen në punë nga sot, njoftoi mbrëmë në profilin e tij në Facebook Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe.

“Ata do të vazhdojnë të punojnë në profesionin më fisnik – duke shpëtuar jetë njerëzish!”

thuhet në postim, në të cilin Filipce shpjegon se kontratat e tyre janë duke u zgjatur.
Që nga nesër, 40 infermierët janë përsëri në punë! Kontratat me të cilat ata ishin të angazhuar për një periudhë të caktuar kohe në…

Postuar nga Venko Filipce të Martën, 24 Nëntor 2020
Këta janë infermierë për të cilët publiku reagoi sepse ata mbetën pa fejesë pasi skaduan kontratat e tyre në fund të muajit të kaluar, dhe zgjatja kërkonte pëlqimin e Fondit të Sigurimeve Shëndetësore (FSDK).

Fondi vendosi dje pasdite që do të ketë një buxhet për këtë qëllim për Qendrën Shëndetësore – Shkup.

Agjencia e Punësimit dje paraqiti informacione në ministri për mjekët e papunë, infermierët dhe personelin tjetër shëndetësor, të cilëve do t’u ofrohet punësim në qendrat kovide në të gjithë vendin.

Tani ekziston një njoftim për punësim shtesë në Klinikën e Sëmundjeve Infektive. 360 shkallë/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

9 thoughts on “Infermieret, kontrata e të cilave ka skaduar për një periudhë të caktuar kohe, kthehen në punë që nga sot

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *