Mali i Zi nën orë policore: Nga sonte, ndalohet dalja nga shtëpia nga ora 19:00 deri në 5:00 të mëngjesit

Masat do të zbatohen deri më 8 dhjetor, tha Trupi Kombëtar Koordinues për Sëmundjet Infektive
Shërbimet e hotelierisë dhe shërbimeve në Malin e Zi nga sot do të jenë të hapura nga ora 7 e mëngjesit deri në orën 6 të pasdites, ndërsa nga ora 7 e pasdites në 5 të mëngjesit do të zbatohet ndalimi i largimit nga shtëpitë.

Masat do të zbatohen deri më 8 dhjetor, tha Trupi Koordinues Kombëtar për Sëmundjet Infektive (NCT).

Përveç shtetrrethimit, qytetarëve u kërkohet të respektojnë plotësisht të gjitha masat, pasi kjo është mënyra e vetme për të luftuar përhapjen e koronavirusit.

Në Malin e Zi, të dhënat e fundit tregojnë se nga 1,953 të testuar, ka 570 të infektuar rishtas dhe gjashtë vdekje. 360 shkallë/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

13 thoughts on “Mali i Zi nën orë policore: Nga sonte, ndalohet dalja nga shtëpia nga ora 19:00 deri në 5:00 të mëngjesit

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *