Maqedonia e Veriut/39 të vdekur dhe 1288 të infektuar nga kovid19

Në 24 orët e fundit, u kryen 3349 teste dhe 1288 raste të reja të kovid-19 u regjistruan në:

-Shkup 570
-Kumanovo 57
-Dear 8
-Stip 44
-Prilep 78
-Tetovo 56
-Struga 28
-Veles 32
-Bitola 53
-Orid 30
-Kavadarci 30
-Gostivar 85
-Gevgelija 21
-Strumica 34
-Kriva Palanka 5
-Radovish 13
-Krushevo 1
-Kochani 28
-Probishtip 10
-Demir Hisar 7
-Anija Maqedonase 3
-Berovo 3
-Valandovo 2
-Vinica 11
-Delçevo 9
-Kratovo 3
-Sveti Nikole 12
-Kërçovë 22
-Risen 11
-Negotino 22

39 persona vdiqën, gjashtëmbëdhjetë pacientë nga Shkupi (79 vjeç, 80 vjeç, 54 vjeç, 70 vjeç, 68 vjeç, 54 vjeç, 68 vjeç, 82 vjeç, 84 vjeç, 68 vjeç, 76 vjeç, 75 vjeç, 71 vjeç, 60 vjeç ., 73g, 56g), dy nga Kumanova (70g dhe 62g), një pacient nga Dibra (87g), një nga Shtipi (71g), tre nga Prilep (86g, 76g, 68g) , katër pacientë nga Tetova (53, 72, 67, 66), dy nga Struga (68, 69), dy nga Velesi (67, 78), dy nga Ohri (68, 73) , një pacient nga Strumica (72), një nga Demir Hisar (65), një nga Berova (79), dy nga Kërçova (60, 41) dhe një pacient nga Negotina (40).

Sot, Instituti i Shëndetit Publik regjistron 1078 pacientë të rikuperuar nga:

-Shkup 407
-Kumanovo 33
-Stip 32
-Prilep 36
-Tetovo 36
-Struga 63
-Veles 30
-Bitola 144
-Orri 52
-Kavadarci 27
-Gostivar 19
-Gevgelija 10
-Strumica 19
-Kriva Palanka 7
-Radovish 5
-Krushevo 4
-Kochani 11
-Probishtip 5
-Demir Hisar 3
-Anija Maqedonase 2
-Berovo 3
-Valandovo 2
-Vinica 6
-Delçevo 7
-Kratovo 3
-Sveti Nikole 12
-Kërçovë 72
-Risen 14
-Negotino 14

Deri më tani, një total prej 320,011 teste Covid-19 janë kryer në vend.

Numri i përgjithshëm i të diagnostikuara në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 57451, numri i pacientëve të rikuperuar është 34970, numri i vdekjeve është 1600 dhe numri i rasteve aktive është 20881.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *