Modric, i vendosur: Dua ta mbyll karrierën te Reali

Në konferencën për shtyp, para ndeshjes vendimtare me Interit në Champions, Luka Modric u pyet edhe për të ardhmen e tij. Kroati deklaroi se do të dontë ta mbyllte karrierën me “Los Blancos”.

“Jam mirë dhe ndihem në formë. Luaj atëherë kur vendos trajneri. Kur jaqm në fushë mendoj të bëj më të mirën për skuadrën. E ndiej që jam në formën ideale për të vazhduar, të shohim se çfarë do të ndodhë në të ardhmen, flitet shpesh për lëtë temë. Unë jam i qetë, këtu (te Reali) mund ta ndihmoj akoma skuadrën dhe pa dyshim do të doja ta mbyllja këtu karrierën time.”

Dy vite më parë, është shkruar shumë për interesimin e Interit për mesfushorin kroat, që sqaron një herë e mirë:
“Por unë nuk ka dëgjuar të flitet për këtë temë në vitin 2018. Gjithsesi jam i lumtur te Reali, ku dua të mbyll karrierën.” tch/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

325 thoughts on “Modric, i vendosur: Dua ta mbyll karrierën te Reali

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *