5 ushqimet që e ulin temperaturën më shpejt se një tabletë

Ju ndoshta keni dëgjuar për mbështjellëset e rakisë, por ekspertët këshillojnë që alkooli nuk duhet të jetë në kontakt afatgjatë me lëkurën dhe veçanërisht nuk duhet të aplikohet te fëmijët.

Këto janë ushqimet që ulin temperaturën më shpejt:

Uthull molle
Zhytni çorapet në lëng, vendosini dhe mbështillini këmbët me një peshqir. Ndryshoni veshjet sa më shpejt që të nxehen.

Patate
Grijeni patatet e gjalla, vendosini në këmbë dhe vishni çorape. Mbajeni veshjen derisa të thahet, pastaj zëvendësoni nëse është e nevojshme.

Qepë
Ashtu si patatet, thjesht shtoni pak kripë për të lëshuar lëngun.

E bardha e vesë
Ndani të bardhat e vezëve nga të verdhat, tundeni pak dhe vendoseni në leckë. Mbështillni këmbët me një leckë dhe vishni çorape dhe ndërroni leckën kur të nxehet.

Lakër
Merrni një fletë lakre dhe vendoseni në ballë, qafë. Zëvendësoni me një fletë tjetër sa më shpejt që të lirojë lëngun dhe të nxehet. kosovarja-ks/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

112 thoughts on “5 ushqimet që e ulin temperaturën më shpejt se një tabletë

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *