COVID-19, Gjermania lehtëson kufizimet për Krishtlindje

Kufizimet kundër COVID-19 do të lehtësohen në Gjermani gjatë festës së Krishtlindjes deri në fund të dhjetorit, sipas burime qeveritare, që cituan detaje nga një takim i krerëve të qeverisë federale dhe landeve.

Nga 23 dhjetori deri më 1 janar, takimet e rrethit më të ngushtë familjar ose të miqve do të lejohen deri në 10 persona, me fëmijë deri në moshën 14 vjeç të pallogaritur në këtë masë”, thanë burimet pranë negociatave.

Qeveritë federale dhe shtetërore ranë gjithashtu dakord për të ndaluar fishekzjarret në sheshet e mëdha publike në prag të Vitit të Ri dhe do të rekomandojnë shmangien e plotë të përdorimit të tyre gjatë kremtimit.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

39 thoughts on “COVID-19, Gjermania lehtëson kufizimet për Krishtlindje

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *