Covid-19 po ndryshon botën, kush nuk do të marrë vaksinën, nuk do të jetë në gjendje të shkojë në punë?

Nuk ka udhëtime, pushime verë-dimër, fluturime, kalim të kufirit, por nuk do të ketë punë në ndërmarrjet për ata që nuk do të vaksinohen kundër virusit Covid 19. mund të bëhet jeta jonë e përditshme në gjysmë viti ose një viti.

Kjo nuk pretendohet nga teoricienë konspiracioni, por nga pronarët e linjave ajrore, hoteleve të mëdha dhe vendpushimeve, ndërmarrjet më të mëdha globale… Diçka e ngjashme është njoftuar nga burra shteti të botës, siç janë Kryeministri Britanik Boris Johnson dhe udhëheqësi kinez Xi Jinping, shkruajnë agjencitë botërore.

Bazuar në bisedat me kolegë nga linjat e tjera ajrore nëpër botë, ne konkluduam se kjo do të ishte një praktikë e zakonshme nga e cila nuk do të ketë përjashtime, shpjegoi menaxhmenti i “Quantas” dhe tregoi se udhëtimet ajrore nuk do të kthehen në nivelet para-pandemike, ndërsa vaksina për koronavirusin nuk janë gjerësisht të disponueshëm.

Nëse dikush nuk u beson as linjave ajrore, atëherë nuk duhet të ketë dyshim në qëndrimin e Presidentit kinez Xi Jinping për të lëshuar një numër pasaportash. Duke folur në samitin e G20 javën e kaluar, ai propozoi futjen e kodeve QR shëndetësore të njohura globalisht, duke thënë se kjo do të ndihmonte në ringjalljen e tregtisë ndërkombëtare dhe udhëtimeve.

Kryeministri britanik Boris Johnson foli gjithashtu për pasaportat speciale kovid, duke paraqitur prezantimin e tyre si një plan tashmë të përpunuar të qeverisë britanike. Ai e lidhi atë jo vetëm me vaksinimin, por edhe me testimin masiv të qytetarëve. Ata që janë negativë, do të merrnin disa leje speciale për të qenë në gjendje të shkonin në punë, të dilnin atje ku dëshironin dhe të vazhdonin me një jetë pak a shumë normale. Të gjithë të tjerët do të duhet të jenë në një lloj izolimi. ohridsky/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

17 thoughts on “Covid-19 po ndryshon botën, kush nuk do të marrë vaksinën, nuk do të jetë në gjendje të shkojë në punë?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *