Nga sot fillon pagesa e pensioneve të nëntorit

Pagesa e pensioneve të nëntorit fillon nga sot.

Bankat tregtare përmes degëve dhe degëve të bankave do të sigurojnë pagesa me para të gatshme të pensioneve për klientët që nuk përdorin karta, në katër grupe sipas orarit të mëposhtëm të përbërë sipas shumës së pensionit:

Për pensionet deri në 11,000 denarë, pagesa të bëhet më 26.11.2020 (e enjte);
Për pensionet në vlerë prej 11,001-14,000 denarë, pagesa duhet të bëhet më 27.11.2020 (e Premte);
Për pensionet në vlerë prej 14,001-18,000 denarë, pagesa duhet të bëhet më 30.11.2020 (e hënë), dhe
Për pensionet në vlerë prej mbi 18,001 denarë, pagesa duhet të bëhet më 01.12.2020 (e martë).

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *