Për regjistrim me tarifa më të ulëta, automjetet me targa të huaja duhet të ketë hyrë në vend para 1 tetorit

Ata duhet të përmbushin kriteret mjedisore të parashikuara nga aktet nënligjore, që do të thotë të jesh me një standard mbi Euro 4
Pronarët e automjeteve me targa të huaja do të duhet të deklarojnë se automjeti ka hyrë në vend para 1 tetorit për herë të fundit për të paguar tarifa më të ulëta regjistrimi, tha sot Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi, duke shpjeguar projektligjin sipas të cilit këto automjete do të jetë në gjendje të regjistrohet me 50% tarifa të reduktuara.

“Veryshtë shumë e rëndësishme të thuhet fakti që mbeten kritere të tjera që dalin nga ligjet ekzistuese të automjeteve, të cilat kanë të bëjnë me mbrojtjen e mjedisit. Kjo do të thotë që të gjitha automjetet që kanë hyrë para 1 tetorit dhe plotësojnë kriteret mjedisore të parashikuara nga aktet nënligjore, të cilat duhet të jenë mbi standardin Euro 4 tha Bekteshi, duke iu përgjigjur një pyetje gazetari gjatë vizitës së sotme në Kriva Palanka transmeton 360 shkallë.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

2 thoughts on “Për regjistrim me tarifa më të ulëta, automjetet me targa të huaja duhet të ketë hyrë në vend para 1 tetorit

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *