Propozimi i De Laurentiis: T’i japim emrin e Maradonës, stadiumit të Napolit

Ndarja nga jeta e Diego Armando Maradonës ka dëshpëruar botën e futbollit dhe jo vetëm, ndërsa pas Argjentinës, humbja 60-vjeçarit “qahet” shumë edhe në Napoli, aty ku “El Pibe D’oro” ka shkruar historinë e klubit.

Presidenti aktual i Napolit, Aurelio De Laurentiis hodhi idenë që stadium “San Paolo” të marrë emrin e Maradonës, për t’u quajtur tani e mbrapa “San Paolo – Maradona”, ndërsa tha se do të bëjë propozimin në institucionet përkatëse.

“Një ide do t ishte që të quanim stadiumin e Napolit, ‘San Paolo-Maradona’. Do të nis menjëherë punën për këtë. Gjithashtu kam nisur kontaktet me UEFA-n, pasi gjatë ndeshjes së nesërme në Europa League ndaj Rijekës, do të doja të transmetonim imazhet e Diegos për ta kujtuar”, u shpreh De Laurentiis. tch/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

One thought on “Propozimi i De Laurentiis: T’i japim emrin e Maradonës, stadiumit të Napolit

 • 02/20/2021 at 20:51
  Permalink

  It is appropriate time to make some plans for the future and it’s time to be happy.
  I have read this post and if I could I want to suggest you some interesting things or suggestions.
  Perhaps you can write next articles referring to this article.
  I want to read more things about it!

  Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *