Punonjësit e Ministrisë së Brendshme do të paguhen me pagën e vonuar të bonusit për 2017 dhe 2018, por edhe për vitin 2020.

Në një takim online me përfaqësuesit e Sindikatës së Policisë së Maqedonisë, të udhëhequr nga Presidenti Marjan Kicev, unë informova se në periudhën e ardhshme një pagë bonusi do t’u paguhet punonjësve të MPB për tre vjet njofton Spasovski.

Në mandatin e mëparshëm, ne kemi siguruar fonde për pagesën e pagës bonus për vitin 2019 dhe ajo është paguar për herë të parë në Ministrinë e Brendshme. Paga bonus për 2017 do të paguhet në dhjetor të këtij viti, dhe paga bonus për 2018 dhe 2020 gjatë vitit të ardhshëm shkruan Spasovski.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

135 thoughts on “Punonjësit e Ministrisë së Brendshme do të paguhen me pagën e vonuar të bonusit për 2017 dhe 2018, por edhe për vitin 2020.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *