Sot përsëri protest nga VMRO-DPMNE. Kërkohet dorëheqja e Zaevit

Qytetarët e Republikës së Maqedonisë bashkohen kundër Zaevit, kundër mohuesve të historisë, identitetit dhe gjuhës maqedonase. VMRO-DPMNE u bën thirrje qytetarëve sot për një protestë mbarëkombëtare, duke filluar nga ora 12:30 dhe duke përfunduar para Qeverisë së Maqedonisë. Për shkak të infeksionit të koronës, protesta do të bëhet me vetura dhe në 12:30 pasdite do të nisemi për në Qeveri nga dy lokacione, SC “Boris Trajkovski” në Komunën e Karpos dhe SC “Jane Sandanski” në Komunën e Aerodromit. Për të mirën e Maqedonisë, ne themi së bashku: Dorëheqja e Zaevit, liria e njerëzve shkruajnë nga DPMNE.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

10 thoughts on “Sot përsëri protest nga VMRO-DPMNE. Kërkohet dorëheqja e Zaevit

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *