Kryeministri i Kroacisë, Andrej Plenkoviq pozitiv me Covid-19

Kryeministri i Kroacisë Andrej Plenkoviq është infektuar me Covid-19 dhe ndodhet në vetizolim.

“Me rekomandimin e një epidemiologu, Plenkoviq kreu një ri-test për praninë e korona virusit të hënën dhe rezultati ishte pozitiv”, njoftoi Qeveria e Kroacisë.

“Kryeministri u urdhërua më parë një masë epidemiologjike e vetizolimit. Kështu që tani ai do të qëndrojë i izoluar për 10 ditë”, thuhet më tej në njoftim.

Plenkoviq aktualisht po ndihet mirë dhe vazhdon të kryejë aktivitetet dhe detyrimet e tij nga shtëpia./tv21

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

281 thoughts on “Kryeministri i Kroacisë, Andrej Plenkoviq pozitiv me Covid-19

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *