Moti me reshje shiu dhe i ftohtë, temperatura deri më 10 gradë

Mot me vranësira dhe me shi të përkohshëm në orët e mëngjesit do të mbizotërojë sot në vend. Në disa vende më të larta dhe në ato malore pritet borë me intensitet të dobët, ndërsa është e mundur edhe paraqitja e izoluar e shut të ngrirë. Do të fryjë erë mesatare, ndërsa përgjatë Vardarit erë e përforcuar nga drejtimi verior.

Gjatë ditës vranësirat do të zvogëlohen. Temperatura minimale do të sillet në interval prej minus 1 deri në 5 gradë, ndërsa aji maksimale prej 4 deri në 10 gradë Celsius.

Në Shkup dhe rrethinë paradite moti do të jetë me vranësira dhe reshje të shiut, ndërsa në malet përreth edhe të dëborës.

Temperatura minimale do të ulet në 2 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij deri në 6 gradë Celsius.als/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

119 thoughts on “Moti me reshje shiu dhe i ftohtë, temperatura deri më 10 gradë

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *