Rita Ora ‘më vjen keq’ për thyerjen e rregullave të izolimit për të marrë pjesë në festën e ditëlindjes

Rita Ora thotë se ajo është “shumë e penduar” për thyerjen e rregullave angleze të izolimit për të festuar 30 vjetorin e lindjes.

Këngëtarja thotë se ka marrë pjesë në një aheng në një restorant në Londrën perëndimore të Shtunën.

“Duke pasur parasysh kufizimet, unë e kuptoj se sa të papërgjegjshme ishin këto veprime dhe marr përgjegjësinë e plotë,” shkroi ajo në një deklaratë.

Është raportuar se deri në 30 persona ishin në mbrëmje, megjithëse ajo e përshkruan ngjarjen si një “tubim të vogël”.

Ajo thotë se ishte një vendim i “nxitjes së momentit”.

Policia Metropolitane e Londrës konfirmoi se oficerët shkuan në restorantin Casa Cruz pas një raporti në lidhje me një shkelje të mundshme të rregullave të izolimit.

“Më vjen shumë keq për thyerjen e rregullave dhe nga ana tjetër e kuptoj që kjo i vë njerëzit në rrezik,” postoi ajo.

“Ky ishte një gabim serioz dhe i pafalshëm i gjykimit.”

Këngëtarja nuk është figura e parë publike e profilit të lartë që pranon shkeljen e bllokimit. Në tetor, sulmuesi i Chelsea, Tammy Abraham kërkoi falje “për naivitetin e treguar” në pjesëmarrjen në një aheng për ditëlindjen e tij të 23-të.

Në maj, Kyle Walker i Manchester City u shkroi mbështetësve të klubit pasi shkeli kufizimet e koronavirusit.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

160 thoughts on “Rita Ora ‘më vjen keq’ për thyerjen e rregullave të izolimit për të marrë pjesë në festën e ditëlindjes

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *