Shkup, në kovid-qendrat brenda 24 orëve janë pranuar 38 pacientë

Brenda 24 orëve, në klinikat interne janë pranuar 22 persona, tre pacientë janë pranuar në Institutin për Sëmundje të Mushkërive dhe TBC, një pacient është pranuar në Klinikën e Neurologjisë, 6 pacientë janë pranuar në Klinikën e Dermatologjisë, dy pacientë në Klinikën e Nefrologjisë, shtatë pacientë të ri janë pranuar në klinikën e ORL-së dhe tre pacientë janë pranuar në Klinikën për Sëmundje të Syve. Ministria e Shëndetësisë njofton se në Spitalin 8 shtatori janë pranuar 11 pacientë të ri me Covid-19. Brenda 24 orëve janë shëruar 16 pacientë.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

7 thoughts on “Shkup, në kovid-qendrat brenda 24 orëve janë pranuar 38 pacientë

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *