Shqipëri, 557 raste të reja me COVID dhe 12 viktima

Gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri janë kryer 1 948 testime dhe kanë rezultuar pozitivë 557 qytetarë, ndërsa kanë ndërruar jetë 12 pacientë.

Në 24 orët e fundit janë shëruar 368 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve 18.849 që nga fillimi i epidemisë.

Aktualisht në 3 spitalet COVID në Tiranë, po trajtohen 491 pacientë, 32 në terapi intensive, 7 pacientë janë të intubuar./alsatm

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

One thought on “Shqipëri, 557 raste të reja me COVID dhe 12 viktima

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *