Bochvarski: 20 kilometrat e parë të autostradës Kërçovë – Ohër në 2021

Ministri i Transportit dhe Lidhjeve Blagoj Boçvarski njoftoi punë intensive në ndërtimin e autostradës Kërçovë-Ohër. Ai pret që njëzet kilometrat e parë të vihen në trafik vitin e ardhshëm njofton tv21.

Në konferencën e sotme për shtyp mbi Buxhetin e Ministrisë së Transportit dhe Lidhjeve për vitin 2021, Bochvarski njoftoi se jashtë projekteve me buxhetin e këtij departamenti në bashkëpunim me Ndërmarrjen Publike për Rrugët e Shtetit, ndërtimi dhe rehabilitimi i rrjetit rrugor do të vazhdojë intensivisht.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *