Covid-19 vazhdon të merr jetë/ Sot 29 të vdekur dhe 1069 të infektuar në vend

Në 24 orët e fundit, u kryen 3012 teste dhe 1069 raste të reja të kovid-19 u regjistruan në:
-Shkup 489
-Kumanovo 60
-Dear 3
-Stip 42
-Prilep 81
-Tetovo 36
-Struga 36
-Veles 36
-Bitola 37
-Orid 41
-Kavadarci 37
-Gostivar 42
-Gevgelija 9
-Strumica 30
-Kriva Palanka 13
-Radovish 4
-Krushevo 2
-Kochani 10
-Probishtip 1
-Demir Hisar 2
– Anija Maqedonase 5
-Berovo 3
-Valandovo 3
-Vinica 2
-Delçevo 7
-Kratovo 1
-Sveti Nikole 6
-Kërçovë 10
-Rishërimi 3
-Negotino 18

29 njerëz vdiqën, shtatë pacientë nga Shkupi (82, 67, 78 83, 70, 66 dhe 56), tre nga Kumanova (63, 78 dhe 62), katër nga Prilep (73, 65, 76 dhe 59), një pacient nga Tetova (62), dy nga Manastiri (66 dhe 85), një nga Kavadarci (76), katër pacientë nga Gostivari (69, 69, 70 dhe 58), tre nga Gjevgjelia (73, 75 dhe 71), dy nga Strumica (63 dhe 77), një pacient nga Radovishi (67) dhe një nga Negotina (60). Pacientët vdiqën në spital.

Sot, Instituti i Shëndetit Publik regjistron 1242 pacientë të rikuperuar nga:
-Shkup 326
-Kumanovo 111
-Stip 36
-Prilep 69
-Tetovo 67
-Struga 50
-Veles 51
-Bitola 78
-Orid 55
-Kavadarci 27
-Gostivar 98
-Gevgelija 15
-Strumica 65
-Radovish 4
-Krushevo 3
-Kochani 33
-Probishtip 5
-Demir Hisar 13
-Anija Maqedonase 3
-Pehçevë 2
-Berovo 3
-Valandovo 7
-Vinica 14
-Kratovo 3
-Sveti Nikole 10
-Kërçovë 68
-Rishërimi 12
-Negotino 14

Deri më tani, në vend janë kryer gjithsej 335,298 teste të Covid-19.

Numri i përgjithshëm i të diagnostikuara në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 62945, numri i pacientëve të rikuperuar është 40188, numri i vdekjeve është 1792 dhe numri i rasteve aktive është 20965.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *