Kroaci: 75 të vdekur dhe 2,900 raste të reja me Covid-19

Shifrat u njoftuan nga Ministri i Shëndetësisë Willy Berosh, raportoi “Indeksi” ndërsa transmeton kanal5.

Që nga dje, Kroacia prezantoi një masë të përkohshme për të kufizuar hyrjen në vend dhe propozoi një ndryshim në Ligjin mbi Gjobat për mosrespektimin e masave epidemiologjike.

Sidoqoftë, sipas “Indeksit”, Covid-19 është bërë shkaku kryesor i vdekjes në Kroaci, duke tejkaluar sëmundjet kardiovaskulare dhe kancerin.

Në Kroaci, Covid-19 ka vrarë mesatarisht më shumë njerëz në ditë sesa një tumor për disa javë, dhe dje, me 74 vdekje, ky numër tejkaloi numrin mesatar të vdekjeve ditore nga sëmundjet kardiovaskulare për herë të parë. Sot, me 7 5 të vdekur, e njëjta gjë ndodhi përsëri.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

239 thoughts on “Kroaci: 75 të vdekur dhe 2,900 raste të reja me Covid-19

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *