Maqedonia e Veriut/32 të vdekur dhe 1181 të infektuar me Kovid19

Në 24 orët e fundit janë kryer 1181 teste dhe 336 raste të reja të kovid-19 janë regjistruar në:
-Shkup 95
-Kumanovo 10
-Stip 12
-Prilep 27
-Tetovo 11
-Struga 1
-Veles 30
-Bitola 34
-Oride 1
-Kavadarci 7
-Gostivar 41
-Gevgelija 7
-Strumica 7
-Kriva Palanka 3
-Radovish 10
-Krushevo 1
-Probishtip 1
-Demir Hisar 1
-Berovo 3
-Valandovo 1
-Vinica 3
-Delçevo 1
-Kratovo 1
-Sveti Nikole 6
-Kërçovë 14
-Rishërimi 2
-Negotino 6
32 njerëz vdiqën, dymbëdhjetë pacientë nga Shkupi (66, 59, 81, 69, 57, 68, 73, 80, 85, 67, 77 dhe 82), dy nga Prilep (70 dhe 55), tre nga Tetova (64, 79 dhe 67), dy nga Struga (67 dhe 74), një pacient nga Velesi (51), dy nga Ohri (70 dhe 74), një nga Kavadarci (77), një nga Gostivari (61), dy nga Strumica (63) dhe 66g), dy nga Radovishi (62 dhe 70g), një pacient nga Kocani (64g), një nga Delçevo (78g), një nga Kërçova (64g) dhe një pacient nga Negotina (55g). Nga këta, dy pacientë vdiqën jashtë, të tjerët vdiqën në spital.
Sot, Instituti i Shëndetit Publik regjistron 544 pacientë të rikuperuar nga:
-Shkup 235
-Stip 42
-Prilep 72
-Tetovo 26
-Struga 1
-Veles 54
-Kavadarci 21
-Gevgelija 10
-Kriva Palanka 6
-Radovish 4
-Krushevo 1
-Kochani 25
-Probishtip 2
-Pehçevë 1
-Berovo 9
-Vinica 2
-Delçevo 10
-Kratovo 2
-Sveti Nikole 7
-Negotino 14
Deri më tani, një total prej 332,286 teste të Covid-19 janë kryer në vend.
Numri i përgjithshëm i të diagnostikuara në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 61878, numri i pacientëve të rikuperuar është 38946, numri i vdekjeve është 1763 dhe numri i rasteve aktive është 21169.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

40 thoughts on “Maqedonia e Veriut/32 të vdekur dhe 1181 të infektuar me Kovid19

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *