Opozita maqedonase paralajmëron bllokime në 15 qytete

.

Nesër do të ketë një bllokime në 15 qytete të Maqedonisë.

Kryetari i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski njoftoi bllokadën para Qeverisë dhe Ministrisë së Punëve të Jashtme nga ora 15:00 deri në 16:30 dhe protestë në 15 qytete në Maqedoni nga ora 18:00.

“Komuniteti ndërkombëtar duhet të reagojë ndaj politikanëve bullgarë për të hequr mosmarrëveshjet dypalëshe nga negociatat e Maqedonisë me Bashkimin Evropian”, tha Mickoski.

Ai përsëri kërkoi dorëheqjen e Kryeministrit Zoran Zaev dhe kërkoi përgjigje në pyetjen se çfarë negociuan diplomatët maqedonas dhe bullgarë në ditët e fundit.

Ai thotë se nëse nënshkruhet një aneks i marrëveshjes ekzistuese me Bullgarinë, OBRM-PDUKM nuk do ta respektojë atë kur të marrë pushtetin./Telegrafi/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

One thought on “Opozita maqedonase paralajmëron bllokime në 15 qytete

 • 01/26/2021 at 10:15
  Permalink

  Hi, i think that i saw you visited my site thus i came to
  “return the favor”.I am trying to find things to enhance
  my web site!I suppose its ok to use some of your ideas!!

  Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *