Turqi, rekord ditor, mbi 30 000 raste dhe 190 viktima nga COVID-19

Turqia regjistroi sot 30 110 raste të reja infektimi me COVID-19 në 24 orët e fundit, sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë.

Rastet e reja simptomatike e ngritën numrin e përgjithshëm të pacientëve në 506 966.

Numri ditor i viktimave u rrit me 190, duke shkuar në 13 936 në total.

Në kujdes intensive mbeten të shtruar 5 303 pacientë.

“Ne nuk duhet të harrojmë që masat paraprake, qofshin ato të detyrueshme apo vullnetare, shpëtojnë jetë”, shkroi ministri i Shëndetësisë, Fahrettin Koca, në Twitter, duke nxitur publikun të ndjekë masat COVID-19 dhe të qëndrojë në shtëpi. /alsatm

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

34 thoughts on “Turqi, rekord ditor, mbi 30 000 raste dhe 190 viktima nga COVID-19

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *