Artistët shqiptarë me miliona dëgjime në Spotify, publikohen statistikat gjatë vitit 2020

Meqenëse jemi në prag të fundvitit dhe vëmendja më shumë është tek artistët shqiptarë, edhe gjatë këtij viti janë grumbulluar të arriturat apo sukseset e tyre në bazë të statistikave të publikuara.

Krahas YouTube, një platformë mjaft e përdorur viteve të fundit është bërë edhe Spotify.

Dhe tashmë këngët shqiptare pas kanalit të tyre zyrtar transmetohen edhe në këtë të fundit, si një platformë e besueshme dhe mjaft e pëlqyer.

Së fundmi, këngëtarët shqiptarë kanë ndarë përmes rrjeteve sociale sukseset e tyre që kanë arritur në Spotify gjatë 2020.

Ata tregojnë se sa njerëz kanë dëgjuar këngët e tyre dhe në sa qytete apo shtete janë transmetuar ato.

Mozzik, DJ Regard, Kidda dhe Majk – janë ndër artistët që kanë ndarë statistikat rreth muzikës së tyre me fansat në rrjetet sociale.

Majk duket se ka mbledhur mbi 12.2 milionë dëgjime dhe këngët e tij janë transmetuar në 92 vende, Kidda ndërkohë ka mbledhur 40.8 milionë dëgjime, DJ Regard në anën tjetër 653.2 milionë dëgjime, Mozzik 94.9 dhe producenti Cricket 5.5 milionë.

Loredana ndërkaq u shpall reperja më e dëgjuar sivjet në hip-hopin gjerman, sipas Spotify./topchannel

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

264 thoughts on “Artistët shqiptarë me miliona dëgjime në Spotify, publikohen statistikat gjatë vitit 2020

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *