ASH-së, do të kërkon ndryshim plotësim të Kushtetutës

Kreu i Aleancës së Shqiptarëve, Zijadin Sela, kërkon ndryshim të Kushtetutës. Këto ditë, ai do të paraqesë një kërkesë në Parlament, e cila do të fshijë formulimin nga Kushtetuta, gjuha e folur nga mbi 20 përqind e qytetarëve dhe në vend të saj do të vendohet gjuha shqipe.

Sela thekson se edhe LSDM-ja edhe VMRO-DPMNE nuk kanë asgjë kundër kësaj kërkese të Aleancës. 24mk/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *