Gjendja e jashtëzakonshme në Maqedoninë e Veriut deri më 30 qershor 2021

Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut në seancën e djeshme të rregullt të 25-të miratoi propozimin e Komitetit Drejtues për Koordinimin dhe Menaxhimin në Sistemin e Menaxhimit të Krizave dhe përcaktoi tekstin e Propozimit – vendimin për aprovimin e zgjatjes së afatit të fundit për situatën e krizës në territorin e Republika e Maqedonisë së Veriut.

Ky projektvendim i propozon Kuvendit të Republikës së Maqedonisë Veriore të miratojë zgjatjen e afatit për ekzistencën e një situate krize deri më 30 qershor 2021.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

5 thoughts on “Gjendja e jashtëzakonshme në Maqedoninë e Veriut deri më 30 qershor 2021

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *