ish kryeministri Buçkovski përfaqësues special i vendit për Bullgarinë. Qeveria: Qëllimi është të përfundoj me sukses procesi me vendin fqinjë

Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut në seancën e djeshme të rregullt të 25-të emëroi ish-Kryeministrin Vlado Buçkovski si përfaqësues special të vendit tonë për Bullgarinë.
Emërimi ka mandat prej një viti dhe qëllimi i emërimit të një përfaqësuesi të veçantë është të përfundojë me sukses procesin e zgjidhjes së çështjeve të pazgjidhura me Bullgarinë dhe të krijojë një atmosferë për realizimin e çështjeve me interes për të dy vendet të mbuluara nga Marrëveshja e Miqësisë dhe Fqinjësisë së Mirë theksojnë nga Qeveria.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

One thought on “ish kryeministri Buçkovski përfaqësues special i vendit për Bullgarinë. Qeveria: Qëllimi është të përfundoj me sukses procesi me vendin fqinjë

  • 01/18/2022 at 00:44
    Permalink

    323125 795717I recognize there is a superb deal of spam on this site. Do you require aid cleaning them up? I may assist in between courses! 163528

    Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *