Regjisori Steven Spielberg kërcënohet me vrasje nga një grua

Ylli i Hollywoodit, Steven Spielberg, ka marrë mbrojtje nga gjykata pas kërcënimeve të vazhdueshme me vrasje.

Regjisori, 73 vjeçar, më parë paraqiti dokumente ligjore duke kërkuar mbrojtje kundër një gruaje të quajtur Sarah Char, raportoi TMZ të martën.

I njëjti theksoi se ishte informuar nga policia se Char ishte përpjekur të blinte një armë në mënyrë që ta vriste atë.

Dokumentet gjithashtu pretendojnë se gruaja ishte arrestuar më parë për ngacmim, duke bërë kërcënime dhe ndjekje, megjithëse ishte e paqartë nëse ai ishte objektivi i saj i vetëm.

Steven deklaroi se ishte i frikësuar për sigurinë e tij dhe për anëtarët e familjes.

Duket se përveç producentit amerikan, të izoluar në shtëpi janë edhe anëtarët e tjerë të familjes për shkak të këtij rasti.

Spielberg u martua për herë të dytë me Kate Capshaw në vitin 1991, shtatë vjet pasi u takua me të.

Pas periudhës së tij në shkollën e filmit, karriera e Spielberg si regjisor filloi në fund të viteve 1960, kur ai punoi me një numër ikonash të Hollywoodit.

Filmi i tij televiziv “Duel” në vitin 1971 u bë një sukses i papritur, duke e bërë atë njërin nga regjisorët më të admiruar në botë. /Telegrafi/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

82 thoughts on “Regjisori Steven Spielberg kërcënohet me vrasje nga një grua

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *